Historie Podcaster

USS Toucey (DD-282)

USS Toucey (DD-282)


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

USS Toucey (DD-282)

USS Toucey (DD-282) var en ødelegger i Clemson-klassen som tjenestegjorde med Atlanterhavsflåten og speiderstyrken på 1920-tallet før den ble skrotet på grunn av hennes dårlig slitte kjeler.

De Toucey ble oppkalt etter Isaac Toucey, marinesekretæren fra 6. mars 1857–3. mars 1861.

De Toucey ble lagt ned på Bethlehem Shipbuilding Corp's Squantum -verft 26. april 1919 og ble lansert 5. september 1919 da hun ble sponset av Miss Elizabeth Alden Robinson. Hun fikk oppdraget den 9. desember 1919, og etter at cruiseren hennes hadde sluttet seg til divisjon 42, Flotilla 7, skvadron 1 i Atlanterhavsflåten. De neste årene deltok hun i det vanlige livsmønsteret i Atlanterhavet, med somre som opererte langs den amerikanske østkysten og vintrene tilbrakte i Karibia. Hun deltok også i de årlige flåtekonsentrasjonene.

Januar 1922 hadde hun blitt flyttet til divisjon 25, skvadron 9 i Atlanterhavsflåten, og opererte med halv komplement. I januar 1923 var hun tilbake i full kommisjon, og begynte i den nyopprettede speiderstyrken, hvor hun tilbrakte resten av karrieren.

Sent i 1926 dro hun for et besøk i europeiske farvann, som varte til mai 1927, selv om datoen for hennes retur til Europa er uklar.

I 1927 ble hun fotografert på den franske marinebasen i Toulon. US Navy's History -nettsted har også et utsnitt fra Plymouth Weekly News som viser offiserer fra Toucey og Breck besøker et minnesmerke over kommandør William Henry Allen, USN, på en uspesifisert mandag. Besøket var relatert til Memorial Day, deretter feiret den 30. mai, som var en mandag i 1927. Frustrerende nok inkluderer ikke klippet datoen, men Breck var i europeiske farvann i mai 1927, men ikke året før.

Etter at hun kom tilbake fra Europa Toucey sluttet seg til Scouting Force -ødeleggerne, med base i Norfolk, Virginia.

I 1929 ble hun kommandert av kaptein Charles Adair, som var i staben til øverstkommanderende for den amerikanske asiatiske flåten da japanerne angrep, rømte fra Corregidor, deltok i det korte forsvaret av Java, hjalp til med å bygge opp de amerikanske marinestyrker i Vest -Australia og fungerte deretter som planleggings- og operasjonsoffiser for den syvende amfibiske styrken under landingen på New Guinea, New Britain, de beundringsverdig øyene og Filippinene.

Våren 1930 flyttet hun til Philadelphia for å forberede seg på inaktivering. 1. mai 1930, Toucey ble avviklet i Philadelphia. Navnet hennes ble slettet fra marinenes liste 22. oktober. Den tidligere ødeleggeren ble solgt 17. januar 1931 og skrotet en gang i 1934.

Deplacement (standard)

1,190t

Deplacement (lastet)

1.308t

Toppfart

35kts
35.51kts på 24,890shp på 1,107t på prøve (Preble)

Motor

2-akslede Westinghouse girede rør
4 kjeler
27.000shp (design)

Område

2500nm ved 20kts (design)

Lengde

314ft 4in

Bredde

30 fot 10,5 tommer

Bevæpning

Fire 4in/ 50 kanoner
En 3in/23 AA -pistol
Tolv 21in torpedoer i fire trippelmonteringer
To dybdeladningsspor
Én Y-Gun dybdeladningsprojektor

Mannskapskomplement

114

Lanserte

5. september 1919

På oppdrag

9. desember 1919

Skrotet

1934


Se videoen: 1957 INTERNATIONAL NAVAL REVIEW NORFOLK VIRGINIA 71212 (Kan 2022).